Choreograf kadry Białorusi w gimnastyce artystycznej, współpracuje z głównym trenerem kadry Iriną Leparską.

Absolwentka Białoruskiej Państwowej Szkoły Baletu i Choreografii. Tańca i baletu uczyła się od jednej z najlepszych artystek baletowych Białorusi, Inessy Duszkiewicz. Jest również absolwentką kierunku krytyk sztuki na Europejskim Uniwersytecie Humanistycznym w Wilnie. Ukończyła także studia choreograficzne w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej pod kierunkiem profesora Walentyna Elizariewa, dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego.

W latach 2008-2015 była baleriną Teatru Wielkiego w Mińsku. Brała udział w przedstawieniach: Śpiąca królewna, Carmina Burana, Bolero, Spartak, Dziadek do orzechów, Don Kichot, Fontanna Bachczysaraju, Kopciuszek, Poczekalnia. Po zakończeniu kariery baleriny, prowadziła własną szkołę baletową Lola-Dance.

Jako choreograf zrealizowała wiele projektów baletowych, teatralnych, operowych i koncertowych dla najważniejszych instytucji kulturalnych w Białorusi.

Od 2017 pracuje jako trener choreografii plastycznej, klasycznej i współczesnej z kadrą Białorusi w gimnastyce artystycznej prowadzoną przez Irinę Leparską w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Mińsku.

Języki: angielski, białoruski, rosyjski.